Şcoala noastră îşi propune să ofere educaţie şi instruire de calitate, în acord cu cerinţele derivate din statutul României de ţară membră a Uniunii Europene şi din funcţionarea în contextul globalizării, şi de generare sustenabilă a unei resurse umane naţionale înalt competitive, capabilă să funcţioneze eficient în societatea actuală şi în cea viitoare.

     Formarea continuă a adulţilor, astfel încât aceştia să posede competenţe la nivelul standardelor europene, având abilităţile necesare pentru integrarea cu succes în societate alături de asigurarea egalităţii şanselor, reprezintă o altă prioritate a activităţii noastre.

MISIUNEA ŞCOLII http://liceulghkconstantinescubraila.ro/images/demo/slide/sigla_mic.jpg#joomlaImage://local-images/demo/slide/sigla_mic.jpg?width=504&height=378 Admin GKC