Activități școlare

Zilele Liceului Tehnologic "Gheorghe K. Constantinescu" s-au încheiat vineri, 06.05.2022, cu o serbare şcolară.

DIY - Confecţionare semne de carte personalizate.

Activitate realizata la Liceul Tehnologic ,,Gheorghe K. Constantinescu"cu elevi din clasele
XB, XIB.Tema este,,Exploratori prin Valea Dunarii".

Cu ocazia zilelor şcolii, elevele claselor de estetică au executat şi prezentat o paradă a coafurilor, îndrumate de profesorii de specialitate.

Cu ocazia Zilelor Liceului Tehnologic "Gheorghe K. Constantinescu", elevii claselor IX - XI au realizat încă o activitate extracurriculară dedicată Sfântul Gheorghe.

"Ziua şcolii" la Liceul "Gheorghe K. Constantinescu" Brăila.

"Ziua internaţională a rromilor" se sărbătoreşte anual pe data de 8 Aprilie, încă din anul 1971.

"Ziua Mondială a Sănătăţii" este o zi globală de conştientizare a sănătăţii, sărbătorită anual pe 7 aprilie.

"Mărțișoare dulci" la Liceul Tehnologic "Gheorghe K. Constantinescu" Brăila