Activități școlare

Așa cum păstorii și magii au vestit nașterea Pruncului Sfânt, așa și noi, elevii Liceului Tehnologic "Gheorghe K. Constantinescu" am adus bucuria și încrederea în sufletele tuturor celor prezenți la serbarea de Crăciun.

Cu prilejul acestei sărbători, elevii și- au arătat recunoștința față de noi, profesorii de limba franceza :).

Activitate desfăşurată de elevii claselor  a IX-a B  şi a X-a B.

Doamna profesoară le-a prezentat elevilor un material PPT despre viața și opera marelui scriitor!

Elevii claselor a X-a A, a XII-a A şi B au desfăşurat o serie de activități în urma finalizării Proiectului European Girls Go Circular.

Activitate desfăşurată de elevii clasei a IX-a B în cadrul PROIECTULUI EDUCAȚIONAL LOCAL “MÂNDRU CĂ SUNT ROMÂN”.

Activitate realizata la Liceul Tehnologic "Gheorghe K. Constantinescu" la clasa a-IX-a B.

Săptămâna educaţiei globale - "Este lumea noastră! Să acţionăm împreună!".

Cu ocazia zilei internaționale anti bullying s- a desfășurat o frumoasă activitate cu elevii clasei a 9-a C.