“Natura e în mâinile noastre”  - Work-shop hand-made

 

     Asociația de dezvoltare a Liceului Tehnologic ”Gheorghe K. Constantinescu”, în parteneriat cu Liceul Tehnologic ”Gheorghe K. Constantinescu” Brăila, a desfășurat în cadrul proiectului ”Armonie cu natura în ferma didactică”, Workshop – ul ”Natura e în mâinile noastre”. Proiectul este finanţat de Fundaţia pentru Parteneriat şi MOL România, prin programul “Spaţii verzi”, componenta “Permacultură în Zone Urbane”.

     Activitatea a constat într-un concurs de realizare de produse hand-made, utilizând materiale de natură vegetală. Au participat echipe de elevi ai liceului, în colaborare cu elevi ai Școlii Gimnaziale ”Anton Pann” din Brăila.

“Natura e în mâinile noastre” - Work-shop hand-made http://liceulghkconstantinescubraila.ro/ Admin GKC