”Și eu doresc să fiu agricultor”

 

              Asociația de dezvoltare a Liceului Tehnologic ”Gheorghe K. Constantinescu”, în parteneriat cu Liceul Tehnologic ”Gheorghe K. Constantinescu” Brăila, a desfășurat în cadrul proiectului ”Armonie cu natura în ferma didactică”, vizite didactice la agenți economici din domeniul agriculturii. Proiectul este finanţat de Fundaţia pentru Parteneriat şi MOL România, prin programul “Spaţii verzi”, componenta “Permacultură în Zone Urbane”.

            La activitatea denumită ”Și eu doresc să fiu agricultor”, elevi ai liceului, însoțiți de cadre didactice, au vizitat Sera Grama Cazasu și Sera Grama Junior, unde au observat diferite specii de flori și au aflat tehnici de îngrijire ale acestora.

 

   

 

Și eu doresc să fiu agricultor http://liceulghkconstantinescubraila.ro/ Admin GKC