În data de 11 martie 2020,ora 12.20,  Liceul Tehnologic Gheorghe K. Constantinescu organizează activitatea de informare și promovare a învățământului profesional și tehnic, în parteneriat cu operatorii economici.

Avem plăcerea de a-i invita pe viitorii absolvenți ai clasei a VIII-a și pe părinții acestora la activități pentru a  înțelege oportunitățile oferite de fiecare domeniu de școlarizare și să viziteze baza materială pentru a-și forma o imagine clară și completă despre meseriile de apicultor sericicultor, ospătar (chelner) vânzător in unități de alimentație și Frizer coafor manichiurist pedichiurist .
Activitate de informare și promovare http://liceulghkconstantinescubraila.ro/images/demo/content/meserii.jpg#joomlaImage://local-images/demo/content/meserii.jpg?width=768&height=432 Admin GKC