Sărbătorită în fiecare an pe 22 martie, Ziua Mondială a Apei (World Water Day) atrage atenția asupra importanței apei ca resursă vitală pentru siguranța alimentară.
    Cu mult entuziasm, elevii Liceului Tehnologic ”Gheorghe K. Constantinescu” au continuat tradiția sărbătoririi acestei zile în cadrul Proiectului Județean ”Ziua Mondială a Apei”, aflat deja la cea de-a V-a ediție, alături de elevi și cadre didactice de la Şcoala Gimnazială “Vlaicu Vodă”, Şcoala Gimnazială “Ion Luca Caragiale”, Şcoala Gimnazială “Mihai Viteazul”, Şcoala Gimnazială “Ecaterina Teodoroiu”, Liceul Tehnologic “Matei Basarab” Măxineni, Colegiul Naţional “Ana Aslan”, Colegiul Tehnic “Edmond Nicolau”, Liceul Tehnologic “Grigore Moisil”, Colegiul Tehnic “ Costin D. Neniţescu”.
     Coordonatori ai proiectului au fost prof. Silvia Zăinescu - Director al liceului, prof. Manuela Dumitru, prof. Simona Ștefănescu, prof. Mirela Mucuță și prof. Ionuț Fica.
     Mulțumim tuturor pentru frumoasa colaborare!
 
 
Ziua Mondială a Apei (World Water Day) http://liceulghkconstantinescubraila.ro/ Admin GKC