20 de elevi de la specializarea Agricultură, însoțiți de profesorii lor, au participat la vizite de studiu la:

   1. S.C. RIGASI TRANS S.R.L. din localitatea Însurăței, județul Brăila, unde elevii au asimilat cunoștințe privind tehnologia modernă în creșterea vacilor de lapte, rasa Holstein;

   2. S. C. SISMAD AGRO S.R.L. din localitatea Viziru, județul Brăila, companie cu profil în cultivarea plantelor și depozitarea semințelor; aici elevii au aflat despre tehnologiile ultramoderne de irigare, despre producerea de semințe și cereale și despre utilizarea dronelor pentru a produce hibrizi mai rapid;

   3. S.C. AGROAREND S.R.L. din localitatea Viziru, județul Brăila, unde elevii au aflat informații despre utilajele moderne utilizate, despre depozitele în silozuri și silobaguri.
   
   Aceste vizite de studiu au fost organizate în cadrul Proiectului " Agricultorii viitorului pe plaiuri brăilene", derulat în parteneriat cu #WorldVisionRomânia și finanțat de #ADMTradingRomânia, prin Programul Creștem prin Educație Agricolă.
 
 
 
 
 
 
Jurnal de vizite de studiu Agricultura 4.0 http://liceulghkconstantinescubraila.ro/ Admin GKC